dr. Maruša T. Veber

docentka in raziskovalka na Katedri za mednarodno pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani

Dr. Maruša T. Veber je docentka in raziskovalka na Katedri za mednarodno pravo na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Pred tem je znanstveno raziskovalno gostovala na različnih tujih institucijah kot so Auckland University (Nova Zelandija), Graduate Institute of International and Development Studies (Švica), University of Hull Law School (Združeno kraljestvo) in United Nations University Institute on Comparative Regional Integration Studies (UNU-CRIS) (Belgija). Med drugim raziskovalno preučuje področje umetne inteligence in digitalizacije ter človekovih pravic, tudi v sodelovanju z Mednarodnim raziskovalnim centrom za umetno inteligenco pod okriljem UNESCO pri Institutu Jožef Štefan (IRCAI). V preteklosti je bila za svoje delo nagrajena s strani Društva za Združene narode za Slovenijo, Pravne fakultete Univerze v Ljubljani in Zveze društev pravnikov Slovenije (ZDPS). Trenutno kot raziskovalka sodeluje pri projektu »Priprava pravnega in vsebinskega okvira vzpostavitve in delovanja nacionalnega regulativnega peskovnika za umetno inteligenco«, ki ga vodi Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani (prof. dr. Vasilka Sancin), v sodelovanju z Inštitutom za primerjalno pravo pri Pravni fakulteti, Fakulteto za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani, Inštitutom za kriminologijo pri Pravni fakulteti in Ministrstvom za digitalno preobrazbo.

dr. Maruša T. Veber

Povezani dogodki

  • 04-04-2025 13:30

    Vzpostavitev učinkovitega regulativnega peskovnika za umetno inteligenco v Sloveniji kot ukrep podpore inovacijam na področju umetne inteligence

    Evropska unija (EU) je marca 2024 sprejela Akt o umetni inteligenci (Akt o UI), prvi pravno zavezujoči dokument, ki podrobno ureja razvoj in uporabo umetne inteligence  v našem prostoru. Kot ukrep v podporo inovacijam Akt o UI v 57. členu uvaja obveznost vzpostavitve vsaj enega regulatornega peskovn…